До початку ХХ століття в селі не існувало жодного навчального закладу. У 1903 р. вперше побудоване невелике приміщення школи на вимогу Отто, племінника австрійського цісаря Франца Йосипа, який неодноразово побував у селі. Школа знаходилася неподалік церкви Св. Юрія Переможця.
Тоді в школі навчалося близько 15 учнів, існувало 2 класи. Перші вчителі, які працювали в школі, були вихідцями з-під Станіслава (Заболоцька М., Нагребецький П.).
У 1915 році, внаслідок військових дій, церква і школа згоріли. Навчання на період війни було призупинене і відновилося лише після встановлення польської влади на теренах нашого краю. Деякий час школою слугував жилий будинок Смеречука Дмитра. Всередині 20-х років школу перевели в приміщення лісництва в центрі села, яке збудоване в 1907 р.
1934 р. польською владою було збудоване приміщення школи в центрі села, за річкою. В школі вивчали математику, українську, польську та німецьку мови. У цей же час у селі існувала і вечірня школа. Школа проіснувала до 1961 року.
У кінці 40-х років у школі вчителями почали працювати жителі села Бистриця: Клюшта Олекса Андрійович, Гунда Петро, Кузюк Михайло Федорович, Смеречук Дмитро Миколайович, Гунда Дмитро Іванович. На кінець сорокових років школа була чотирикласна.
У 1961 році рішенням райвиконкому школі додатково виділили приміщення колишнього лісництва. Зважаючи на віддаленість присілків, у 1946 році, як дочірня була відкрита початкова школа на присілку Климпуші, яка існувала до 1976 року. У цьому ж році здали в експлуатацію пришкільний інтернат і школу на Климпушах закрили.
У 1995 році школу перевели у реконструйоване приміщення інтернату, а у 2000 році школі передали приміщення контори лісопункту, де знаходяться початкові класи. В цих приміщеннях школа існує по сьогоднішній день.
У 2003 році, рівно через 100 років після відкриття двокласної школи, вона стала школою І-ІІІ ступенів.
Протягом 120 років на різних відтинках часу випускники місцевої школи творили її літопис. Багато славних імен є серед випускників школи: Яремчук М. В. – сотник УПА, Смеречук Ю. – член ОУН, нагороджений Золотим Хрестом, Яремчук П. В., Клюшта О. А., Курчук В. П. – члени ОУН. Яремчук Д. – воїн – інтернаціоналіст (загинув в Афганістані). Яремчук Б. М. – кандидат хімічних наук, Процюк С. В. – поет, кандидат філологічних наук.
Серед випускників є лікарі і педагоги, лісівники й економісти, музиканти і артисти, штурман і капітан корабля, військові і працівники силових структур, а ще багато підприємців і господарів, які дбають про добробут села.
Свого часу школу очолювали: Юркевич І. В., Дячук М. В., Яремчук М. Д., Дронюк М. В., Марчук М. М.